LP: Ludogorec šokirao PSG, 'šestica' Dynama

Nogometaši Ludogoreca priredili su iznenađenje večeri u Ligi prvaka odigravši u Parizu 2-2 protiv Paris St Germaina čime je francuski prvak ispustio prvo mjesto u skupini A.

Parižanina je trebala pobjeda za osvajanje prvog mjesta, no neočekivanim rezultatom 'jedinicu' su darovali Arsenalu koji je u Švicarskoj deklasirao Basel 4-1.

Ludogorec je poveo u 15. minuti golom Virgila Misidjana, Edison Cavani je izjednačio u 61. minuti, no osam minuta kasnije Wanderson je još jednom šokirao Park prinčeva. Domaćin je do kraja uspio tek izjednačiti, a strijelac je bio Angel Di Maria (90+1).

Arsenal je u Švicarskoj rutinski stigao do pobjede protiv Basela. "Topnici" su nakon prvog poluvremena vodili 2-0 golovima Lucasa Pereza (8, 16), a potom u nastavku zabili još dva gola. Perez je u 47. minuti zabio svoj treći pogodak, a među strijelce se upisao i Iwobi (54). Domaćin je uspio tek ublažiti poraz golom Doumbije u 78. minuti.

Arsenal je na koncu osvojio prvo mjesto sa 14 bodova, PSG je drugi sa 12 bodova, Ludogorec je s tri boda osvojio treće mjesto i plasman u Europsku ligu, dok je Basel na začelju s dva boda.

U skupini B je bila najveća drama jer su tri sastava mogla dalje. Uoči zadnjeg kola u vodstvu su bili Napoli i Benfica sa po osam bodova, dok je Bešiktaš imao sedam bodova. Kijevski Dynamo jedini nije imao izgleda za nastavak euro natjecanja. No, upravo su Ukrajinci raspleli cijelu situaciju. Dynamo je pobijedio Bešiktaš 6-0 i tako gurnuo Napoli i Benficu u osminu finala.

Dynamo je već nakon prvog poluvremena vodio 4-0, a u nastavku susreta Ukrajinci su zabili još dva gola. Utakmicu je odlučilo isključenje gostujućeg braniča Andreasa Becka u 29. minuti koji je oborio Gonzaleza u kaznenom prostoru i pritom skrivio kazneni udarac. Do kraja susreta Bešiktaš je ostao i bez Vincenta Aboubakara koji je isključen u 56. minuti. Strijelci su bili Artem Besedin (9), Andrij Jarmolenko (31-11m), Vitalij Bujalski (33), Gonzales (45+3), Serhij Sidorčuk (60) i Junior Moraes (77). Domagoj Vida je odigrao cijeli susret za Dynamo.

U borbi za 'jedinicu' Napoli je u Lisabonu pobijedio Benficu 2-1. Strijelci za talijanski sastav bili su Callejon (60) i Mertens (79). Benfica je u 87. minuti smanjila rezultat golom Jimeneza koji je iskoristio veliku pogrešku Albiola. Marko Rog je ušao u igru u 80. minuti umjesto Isignea, dok Ivan Strinić nije nastupio za Napoli.

Napoli je osvojio prvo mjesto u skupini sa 11 bodova, Benfica je ostala na osam, a Bešiktaš sedam bodova. Dynamo je posljednji s pet bodova.

U skupini C sve je bilo poznato i prije zadnjeg kola. Barcelona je osigurala prvo mjesto, Manchester City ide dalje kao drugoplasirani, Borussia Moenchengladbach je osigurala plasman u Europsku ligu, dok je za Celtic europska priča završila večeras.

U zadnjih 90 minuta Barcelona je pobijedila Borussiju Moenchengladbach 4-0 uz tri gola Arder Turana (50, 54, 67). Među strijelce se upisao i Lionel Messi (16) koji je stigao do svog desetog gola u LP ove sezone. Ivan Rakitić nije natupio zbog žutih kartona.

Manchester City i Celtic su odigrali 1-1. Gosti su poveli golom Patricka Robertsa u 4. minuti, a četiri minute kasnije izjednačio je Iheanacho. Jozo Šimunović je odigrao cijeli susret za goste.

I u skupini D pobjednik je bio poznat prije zadnjeg kola. Atletico Madrid je osigurao 'jedinicu' i na noge Bayernu je mogao putovati na izlet.

Bayern je dobio utakmicu golom Roberta Lewandowskog u 28. minuti koji je sjajno pogodio iz slobodnog udaraca sa 20-tak metara. Šime Vrsaljko je odigrao cijeli susret za Atletico.

U borbi za plasman u Europsku ligu PSV i Rostov su odigrali 0-0 što je Rusima bilo dovoljno za treće mjesto i nastavak europske priče.

Na koncu je Atletico Madrid osvojio prvo mjesto sa 15 bodova, Bayern je drugi sa 12, Rostov ima pet, a PSV dva boda.

Rezultati utakmica zadnjega, 6. kola Lige prvaka:

SKUPINA A

Basel - Arsenal 1-4 (Doumbia 78/Lucas Perez 8, 16, 47, Iwobi 54)

PSG - Ludogorec 2-2 (Cavani 61, di Maria 90+1/Misidjan 15, Wanderson 69)

1 Arsenal          6 4 2 0 18 6  14

2 Paris St Germain 6 3 3 0 13 7  12

-------------------------

3 Ludogorec       6 0 3 3 6  15 3

4 FC Basel         6 0 2 4 3  12 2

SKUPINA B

Benfica - Napoli 1-2 (Jimenez 88/Callejon 61, Mertens 79)

Dinamo Kijev - Bešiktaš 6-0 (Besjedin 9, Jarmolenko 30pen, Buljavski 33, Gonzalez 45+3, Sidorčuk 60, Moraes 77): CK: Beck (Beš, 29), Aboubacar (Beš, 56)