LP: Gostujuće pobjede Celtica i Maccabi Tel Aviva

Nogometaši škotskog prvaka Celtica načinili su veliki korak prema plasmanu u treće kolo kvalifikacija za Ligu prvaka nakon što su na gostovanju u Belfastu pobijedili sjevernoirski Cliftonville 3:0.

Golove za škotskog velikana postigli su Lustig (25), Samaras (31) i Forrest (84).

Gostujuću pobjedu ostvario je i Maccabi Tel Aviv porazivši mađarski Gyor ETO 2:0. Strijelci za izraelski sastav bili su Itzhaki (76) i Alberman (90+4).

Slovan iz Bratislave je s igračem manje okrenuo rezultat protiv bugarskog Ludogoreca i na koncu pobijedio 2:1. Gosti su poveli golom Mantyileu 65. minuti. Tri minute kasnije Fort je promašio jedanaesterac za domaćine, a u 80. je isključen Grendal. Ipak, u posljednjih deset minuta Slovan je zabio dva gola, a oba je postigao Halenar (87, 90+3-11m).

Uzvratni susreti su na rasporedu su 23. i 24. srpnja. (Hina/Reuters)