LP: Bayern počeo pobjedom, uz gol Mandžukića

Aktualni europski nogometni prvak Bayern otvorio je Ligu prvaka pobjedom u Munchenu protiv moskovskog CSKA 3-0, a drugi pogodak za njemački sastav zabio je hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić.

Mandžukić je mrežu Igora Akinfejeva zatresao u 41. minuti nakon ubačaja Arjena Robbena. Hrvatski napadač je četiri minute prije toga uzdrmao vratnicu. Strijelci za bavarski sastav bili su i David Alaba (4), te Robben (68). Mandžukić je igrao do 75. minute kada je umjesto njega u igru ušao Pizarro.

U drugom susretu iz D skupine Manchester City je na gostovanju identičnim rezultatom pobijedio Viktoriju Plzen. Strijelci za City bili su Džeko (49), Yaya Toure (54) i Aguero (58).

U skupini A Šahtar je u San Sebastianu pobijedio Real Sociedad 2-0, a oba gola zabio je Alex Teixeira (65, 87). Darijo Srna je kao kapetan odigrao svih 90 minuta za ukrajinski sastav i sudjelovao je u akciji za prvi gol, dok Eduardo nije ulazio u igru.

U drugom dvoboju iz ove skupine Manchester United je na Old Traffordu pobijedio Bayer Leverkusen 4-2. Golove za United zabili su Wayne Rooney (22, 70), Van Persie (59) i Valencia (79), a za goste Rolfes (54) i Toprak (88).

U skupini B Real Madrid je u Istanbulu deklasirao Galatasaray 6-1. Strijelci za 'Kraljevski klub' bili su Isco (33), Benzema (55, 81) i Cristiano Ronaldo (63, 66, 90), a za domaćine Umut Bulut (84). Luka Modrić je igrao za španjolski sastav do 72. minute kada je zamijenjen. Na vratima 'Kraljevskog kluba' utakmicu je započeo Iker Casillas, no već u 15. minuti je zamijenjen zbog ozljede.

Juventus je na gostovanju u Danskoj odigrao 1-1 protiv Kopenhagena. Nicolai Jorgensen je u 14. minuti doveo domaćine u vodstvo, a izjednačio je Quagliarella u 54. minuti.

Dvoboj na Parken Stadionu vodio je hrvatski sudac Ivan Bebek, a asistirali su mu Tomislav Petrović i Miro Grgić. Iza golova su sudili Domagoj Vučkov i Goran Gabrilo, dok je četvrti sudac bio Dalibor Conjar. (Hina)

Rezultati utakmica 1. kola Lige prvaka u skupinama A, B, C i D:

SKUPINA A

Manchester United - Bayer Leverkusen 4:2 (Rooney 22,70, van Persie 59, Valencia 78/Rolfes 54, Toprak 87)

Real Sociedad - Šahtar 0:2 (Alex Texeira 64, 87)

SKUPINA B

Galatasaray - Real Madrid 1:6 (Bulut 82/Isco 33, Benzema 54, 81, Ronaldo 62, 66, 90)

Kopenhagen - Juventus 1:1 (Jorgensen 14/Quagliarella 54)

SKUPINA C

Benfica - Anderlecht 2:0 (Đuričić 6, Luisao 30)

Olympiakos - PSG 1:4 (Weiss 25/Cavani 20, Thiago Motta 69, 72, Marquinhos 86). Promašeni penal: Ibrahimović (82)

SKUPINA D

Bayern - CSKA Moskva 3:0 (Alaba 4, Mandžukić 41, Robben 68)

Viktoria Plzen - Manchester City 0:3 (Džeko 48, Yaya Toure 53, Aguerro 58) (Hina)