Loborika na postolju u Kini

Nakon dva sedma, jednog petog i jednog cetvrtog mjesta Radoslav Rogina je niski odlicnih plasmana na utrci Tour de Qinghai lake u Kini napokon dodao i prvo penjanje na pobjednicko postolje. Varaždinac u dresu "Loborike" bio je naime danas treci u cetvrtoj etapi koja se vozila od Xininga do jezera Qinghai. Bila je to 118,8 kilometara dugacka etapa koja se u cijelosti vozila oko ovog kineskog jezera.

U sprintu velike skupine u kojoj je bilo 115 vozaca najspretniji je bio clan kazahstanske selekcije Valentin Iglinsky koji je pobijedio ispred Nizozemca Toma Veelersa iz momcadi "Skil Shimano" i Radoslava Rogine. Tim je trecim mjestom Rogina napravio "dvostruki posao". Osim što je povecao vodstvo u poretku sprintera, zadobio je i cetiri sekunde bonifikacije u ukupnom poretku gdje je i dalje cetvrti. Sada, medutim, za liderom, Kazahstancem Mizurovim zaostaje 1,07 minuta, a od treceplsiranog Slovenca Mahorica djele ga svega cetiri sekunde. Ostali vozaci "Loborike" bili su svi u velikoj skupini koja je ciljem prošla s vremenom pobjednika, a najbolji plasman medu njima zabilježio je Vid Ogris na 12. mjestu.