Litva - Hrvatska 24:42

Hrvatske rukometašice ostvarile su drugu pobjedu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo. Nakon pobjede nad Nizozemskom u Rijeci izabranice Zdravka Zovka još su uvjerljivije svladale Litvanke u nedjelju u Panevežysu. Hrvatska je otvorila s Jelenom Grubišic na golu te Majom Zebic, Andreom Penezic, Andreom Šeric, Ivanom Lovric, Lidijom Horvat i Dijanom Golubic. Kristina Franic mijenjala je Ivanu Lovric buduci je Zdravko Zovko pretpostavljao da ce Litvanke puno šutirati s vanjskih pozicija. U 8. minuti prvi put je tri razlike (7:4), da bi u 12. povecali na «plus 5». U napadu su hrvatske rukometašice igrale prilicno kreativno, pa je u u 20. minuti Hrvatska imala velikih sedam golova prednosti.

Drugo poluvrijeme umjesto Maje Zebic na lijevom krilu je otvorila Ana Lovrak. Hrvatska je nastavila s odlicnom igrom iz prvog dijela pa je u 36. minuti prednost skocila na deset golova (25:15) i pitanje pobjednika tada je definitivno bilo riješeno.

Utakmica 2. kola skupine 7 kvalifikacija za EP rukometašica: Litva - Hrvatska 24:42 (13:20). Rukometni centar. Gledatelja: 300. Sutkinje: Valerija Guseva i Stella Vartanyan (obje Rusija).

LITVA: Gainskyte (9+1), Kiškyte, Jurgutyte, Stellbrink 8, Pekarskyte, Palionyte, Ruginyte, Bartaševiciene 4, Latakaite, Kalasauskaite 2, Jankaitiene, Stankeviciene, Stankute 5, Rukaite 5.

HRVATSKA: Grubišic (19+2), Lovrak 2, Kožnjak 1, Golubic 12, Šeric 3, Petkovic 1, Pavic 5, Horvat 1, Franic 3, Penezic 7, Jelcic, Tomac 1, Lovric, Zebic 6.Iskljucenja: Litva 3, Hrvatska 3 minute. Sedmerci: Litva 2 (1), Hrvatska 3 (2).