Lisa Stublić četvrta na polumaratonu u NYC-u

Hrvatska atletičarka Lisa Stublić osvojila je odlično četvrto mjesto na jakom polumaratonu u New Yorku. Stublić je ciljem prošla u vremenu jednog sata, devet minuta i 36 sekundi.

Prvo mjesto pripalo je vlasnici srebrne medalje na 10 km na OI u Londonu Kenijki Sally Kipyego s rezultatom 1:08:31. Druga je bila Etiopljanka Buzunesh Deba (1:08:59), a ispred Lise je bila i Amerikanka Molly Huddle (1:09:04).

Lisa Stublić je prošle godine u New Yorku osvojila treće mjesto istrčavši novi hrvatski rekord (1:09.18).

Kod atletičara slavio je Kenijac Geoffrey Mutai s rezultatom 1:00:50 ispred olimpijskog pobjednika i svjetskog prvaka na 5000 i 10.000 metara Britanca Moa Faraha (1:01:08), dok je treći bio Kenijac Stephen Sambu (1:01:08).

Farah je nakon prolaska ciljem kolabirao nakon čega je prevezen u bolnicu. Međutim, prema prvim vijestima Farah se brzo oporavio. Na utrci je nastupilo više od 20.000 trkača. (Hina)