Liga za poredak: Zamet - Buzet 33:28

Utakmica 4. kola Lige za poredak od 7. do 10. mjesta rukometaša: Zamet - Buzet 33:28 (20:16). Dvorana na Zametu. Gledatelja: 250. Suci: Cepanec (Turčin) i Jeftić (Varažin).

ZAMET: Vukić, Vučko 5, Hrvatin, Mrakovčić 2, Černeka 1, Uzelac 1, Lončarić 10 (1), Kružić 5, Slavić, Karaula, Montanari 4, Sakić 2, Šunjić 3, Vučetić,

BUZET: S. Pobrić, Šverko 2, Prodan, Kisiček, Radnić 2, Gašpar 3 (1), Ljubotina 5, Vukelić 4 (3), N. Pobrić, Jović, Kozina 1, Gudić 2, Pavletić, Šćulac 1, Vrkljan 3, Galijot 5.

Isključenja: Zamet 6, Buzet 4 minute. Sedmerci: Zamet 3 (1), Buzet 5 (4).

Rukometaši Zameta su boljom igrom tijekom cijele utakmice sigurno dobili susjedski derbi u kojem su gosti iz Buzeta, osim par izjednačenja, uglavnom lovili zaostatak.

Isključenje Marina Sakića je na početku, umjesto kazne, ispalo dobar poticaj Zamećanima. Gosti su u toj 10. minuti poveli 6:4 golom Vukelića, ali im je onda domaća momčad uzvratila dvama golovima s igračem manje.

Bio je to začetak zametskog serijala 5:0 kojim su raspoloženi Lončarić, Kružić, Uzelac te mladi Mrakovčić ostvarili preokret za 9:6. Niti time-out nije pomogao Istranima koji su se mučili s domaćom zonom, pa je Šunjić razmak protegnuo na 12:8 u 17. minuti, a Vučko na 15:10 u 21. minuti, te 19:13 u 26. minuti.

Buzećani su se trgnuli početkom nastavka, Ljubotina je u 35. minuti smanjio na 22:18. Istarsko približavanje su nastavili Gudić i Ljubotina smanjivši na 24:22 u 43. minuti nakon nekoliko dobrih obrana Pavletića. Montanari je, međutim, počeo vraćati stvari na mjesto golovima za 28:23, da bi odmah potom Slavić obranio sedmerac Vukelića. Kad je još Vučko zabio gol za pamćenje poentiravši za 32:26 priči je bio kraj. (I. DUVNJAK/NL)