Liga za ostanak: Gorica – Buzet 34:31

(M. MIJOŠEK)

U pretposljednjem susretu Lige za ostanak rukometaši Gorice relativno su se lako obračunali s Buzećanima koji su dobar otpor pružili samo u prvih trideset i pet minuta igre. Lišeni usluga svojih vratara, koji u prvih dvadeset minuta nisu zaustavili ni jednu loptu domaćina, Buzećani su počeli rezultatski zaostajati (13:9, 20'). No, Dunatovi dečki nisu se predavali, Pobrić je zaustavio dva šuta domaćih, a raspoloženi se Prskalo pobrinuo da dvije minute prije odlaska na odmor gosti ponovo stignu do poravnanja (15:15, 28').

Sam finiš prvog poluvremena pripao je Gorici koja serijom 3:1 ipak stvara dva gola prednosti za nastavak dvoboja (18:16). Šteta što vratari "plavih" nisu imali svoju večer jer je gotovo svaki pokušaj domaćih završavao pogotkom pa za rezultatski priključak nije bilo mogućnosti (28:23, 46') i domaćini su slavili.

Iako su znali da im od Bonića, Seferovića i Laljka prijeti najveća opasnost, spomenuti je trio uspio Buzećanima zabiti čak dvadeset i četiri pogotka.

Susret 9. kola Lige za ostanak rukometaša: Gorica – Buzet 34:31 (18:16). Sportska dvorana srednje strukovne škole. Suci: Hunjadi, Zečević (oba iz Zagreba).

GORICA: Ceković 2, Ferenčina 1, Laljek 11, Krstanović 2, Senta, Bura 1, Bonić 5, Karlović, Lončar (7+0), Skaramuca, Seferović 8(4), Sladoljev (7+0), Metijević, Krezo, Turan 4, Nikić

BUZET: Pobrić (2+0), Šverko, Prodan, Moranjkić, Matanović 1, Vukelić 4, Prskalo 15(5), Jović (9+1), Buneta 7, Jakac 3, Jerman, Šćulac 1

Sedmerci: Gorica 5 (4), Buzet 5 (5). Isključenja: Gorica: 6, Buzet 6 minuta. (V. Bo.)