Liga prvaka: Zenit - Borussia Dortmund 2:4

ST. Petersburg. Stadion Petrovski - 21.570 gledatelja. Sudac: William Collum (Škotska) Strijelci: 0:1 Mhitarian (4), 0:2 Reus (5), 1:2 Šatov (57), 1:3 Lewandowski (61), 2:3 Hulk (69-11m), 2:4 Lewandowski (70)

ZENIT: Lodigin - Anjukov (od 84. Smolnikov), Neto, Lombaerts, Criscito - Hulk, Witsel, Šatov, Faizulin (od 84. Keržakov), Aršavin (od 15. Timoščuk) - Rondon

BORUSSIA DORTMUND: Weidenfeller - Piszczek, Friedrich, Papastathopoulos, Schmelzer - Grosskreutz (od 90 Durm), Kehl, Mhitarian (od 70. Aubameyang), Sahin, Reus (od 85. Hofmann) - Lewandowski

U prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka Borussija Dortmund je u St Peterburgu pobijedila Zenit 4:2 (2:0) i praktički nakon prve utakmice osigurala prolaz u četvrtfinale.

U zanimljivoj utakmici europski prvak je već nakon pet minuta vodio 2:0 golovima Henrika Mhitariana (4) i Marca Reusa (5). Zenit je smanjio u 57. minuti golom Olega Šatova, no četiri minute kasnije Robert Lewandowski je vratio na plus dva. Hulk je u 69. minuti iz jedanaesterca vratio nadu domaćinu, no minutu kasnije Lewandowski je svojim drugom golom razriješio sve dvojbe oko pitanja pobjednika. Uzvratni susret je 19. ožujka u Dortmundu. (Hina/Reuters)