Lekcija rukometašima Buzeta

Ilustracija iz arhive (M. ANGELINI)

Ono što bi mnogi Buzećani nazvali tragedijom, mi ćemo nazvati realnim stanjem stvari, jer upravo to se vidjelo u večerašnjem susretu u Buzetu gdje je momčad Marine Kaštela očitala pravu lekciju rukometašima Buzeta.

Mnogo toga u napadu buzetske momčadi nije štimalo. Do odlaska na odmor gosti su povisili svoje vodstvo (10:15) i bio je to realan rezultat onoga što se na parketu odvijalo u prvih 30 minuta.

Otvaranje drugog dijela ponudilo je nešto angažiraniju igru domaćih, ali to se na njihovu žalost nimalo nije odrazilo na rezultat. Dapače, kako se susret bližio svome kraju, igra domaćih nije ni sličila na nešto što smo navikli gledati u Premijer ligi. Nakon ovog susreta u buzetskim redovima ostaje bolna spoznaja da se ovaj sastav ove godine ne može boriti ni za što drugo osim za ostanak u premijerligaškom društvu. (V. BOŽIĆ)

Utakmica 12. kola Premijer lige rukometaša. Buzet - Marina Kaštela 19:26. Sportska dvorana. Gledatelja: 200. Suci: Cepanec (Turčin) i Jeftić (Varaždin).

BUZET: Pobrić (2+0), Šverko 2, Prodan, Kisiček 1, Bašić, Gašpar 2, Ljubotina, Vukelić 2 (1), Šćulac, Jović (14+0), Kozina 5, Jakac, Ćosić 4 (2), Vrkljan 3, Fabijančić, Poniš.

MARINA KAŠTELA: Ilić, Šindik, Markota, Vukić 3, Ševo 2, Đelalija 2, Javorčić 4, Bužančić, Bujas 4, Galić (18+1), Pavić, Jukić 8 (2), Milković 1, Družijanić, Ivanišević 1, Sakić 1.

Sedmerci: Buzet 3 (4), Marina Kaštela 2 (2). Isključenja: Buzet 4, Marina Kaštela 10 minuta.