Kvarnerska rivijera: Puljani u četvrtfinalu s Rijekom

(D. ŠTIFANIĆ)

U sjajnoj nogometnoj utakmici koja je odlučivala o drugom sudioniku četvrtfinala, nogometaši Istre 1961 zasluženo su pobijedili talijansku Speziu. Bila je to utakmica s dva potpuno različita poluvremena, Puljanima je pripalo prvo, a Talijanima drugo. "Zeleno-žuti" su odigrali u prvih 45 minuta najbolje u ova tri dana i samo je čudo spasilo Talijane da ne prime više golova. U 28. minuti vratar Bedei ruši Jokića, sudac Radić pokazuje na bijelu točku, ali talijanski se vratar sjajnom intervencijom iskupljuje i brani udarac Dadića.

No, šest minuta kasnije Puljani stižu do zasluženog vodstva. Nakon ubačaja iz kornera vratar Spezie leti u prazno, a Omazić glavom sa šest metara pogađa za veliko slavlje Puljana. U drugih 40 minuta Talijani su stiskali, stvarali i promašivali prilike, a u nekoliko navrata odlično je reagirao i vratar Luka Mikić.

Tako su Puljani izborili četvrtfinale u petak u Pazinu protiv Rijeke. Nakon susreta podijeljeni su pehari, a nagrada za najboljeg strijelca pripala je Almidu Aganspahiću autoru četiri gola.

Susret 3. kola skupine A: Spezia Calcio - Istra 1961 0:1 (0:1). Gradski stadion. Gledatelja 250. Sudac Zvonko Radić (Kastav). Pomoćnici: Frlan (Podhum), Barbić (Rijeka). Strijelac Omazić (34').

SPEZIA CALCIO: Bedei, Nura, Mameli, Franco, Faye, Cauz, Vignali (od 53. Fumić), Russo (od 41. Maggiore), Sadiq, Klapan, Miocchi.

ISTRA 1961: Mikić, Makić (od 55. Škopac), Hadžić, Stoičević, Ivanović (od 79. Jereb), Vošten, Mance, Dadić, Omazić, Jokić (od 60. Macan), Badrov (od 79. Ruba).

Konačni poredak skupine A: Sarajevo 7, Istra 1961 6, Spezia 4, Rudar 0. Četvrtfinale, sutra, Pazin (16,30): Sarajevo - Metalurg; 18.30: Istra 1961 - Rijeka.

Rudar - Sarajevo 0:8

Gradski stadion. Gledatelja: 200. Sudac Tomislav Frlan (Podhum). Pomoćnici: Radić (Kastav), Barbić (Rijeka). Strijelci: 0:1 Aganspahić (9'), 0:2 Anđušić (13'), 0:3 Handžić (18'), 0:4 Tahiri (35'), 0:5 Handžić (42'), 0:6 Aganspahić (45'), 0:7 Handžić (48'), 0:8 Aganspahić (79').

RUDAR: V. Radočaj (od 41. Blažina), Božičević, Kurtić, Trumić (od 41. Gaši), Matulja, Ružić, Zakomac (od 52. Džekić), Miskić (od 45. Načinović), Jašarević, Alić, Kurjaković (od 41. Bucul).

SARAJEVO: Plakalo (od 60. Nedžibović), Zukić, Anđušić, Kapić, Aganspahić, Rastoder, Mihojević (od 49. Rešidović), Herić, Tahiri, Radovac (od 52. Ćatić), Handžić (od 56. Draganović). (R. FONOVIĆ)