Kup: Rijeka - Slaven Belupo 2-1

U prvoj utakmici polufinala Hrvatskog nogometnog kupa u Rijeci su nogometaši Rijeke pobijedili Slaven Belupa s 2-1 (2-0). Uzvrat je  5. travnja u Koprivnici.

Riječani su došli do prednosti u prvoj utakmici, no nakon što su već nakon petnaest minuta vodili s 2-0 domaćini su se opustili i primili zgoditak koji momčadi iz Koprivnice daje šansu da u uzvratu dođu do finala.

Riječani su već nakon prvih 15 minuta vodili s 2-0. U 10. minuti je nakon prodora Rumunja Mateia i gužve Slovenac Roman Bezjak iz blizine zabio prvi pogodak, a Florentin Matei je samo pet minuta iz solo-prodora po desnoj strani iznenadio obranu Slavena. Gosti su smanjili u 71. minuti kada je ubačaj Purića novi igrač Slavena Danac Soren Christensen glavom sproveo u mrežu. U sudačkoj nadoknadi Balaj je pogodio gredu.

U drugom polufinalu u srijedu igraju Hajduk i Dinamo.

Pred 4000 gledatelja na stadionu Rujevica sudio je Zebec iz Cestice.

Strijelci: 1-0 Bezjak (10), 2-0 Matei (15), 2-1 Christensen (71). (Hina)