Kup: Remi Zeline i Hajduka, sukob BBB-a i Torcide

Utakmica nogometnog Kupa između domaćina Zeline i Hajduka, nažalost, imala je neugodan kraj. Nakon utakmice došlo je do obračuna navijača Dinama i Hajduka.

I dok je dolazak navijača Hajduka u Zelinu prošao bez ikakvog incidenta, na povratku su ih napali, kako prenosi Jutarnji list, navijači Dinama. Navodno je bilo svega, od tučnjave, bacanja kamenja i baklji.Cijeli košmar nije dugo trajao jer su brzo intervenirale policijske snage te su u kratkom roku smirile strasti.

Hajduk je ostvario rezultat koji mu širom otvara vrata polufinala Kupa Hrvatske, no konačna odluka past će za dva tjedna  na Poljudu. U utakmici s dva lica bijeli su uspjeli materijalizirati premoć u 29. minuti, Vršajević je odlično utrčao iza leđa obrane Zeline na dugu loptu koju mu je ubacio Jozinović i poentirao s  desetak metara. U nastavku  bijeli su prestali igrati, što su domaćini iskoristili  i u 56. minuti  stigli do izjednačenja. Iz slobodnog udarca s 18 metara  Fuček je ljevicom  prebacio  živi zid i pogodio mrežu nemoćnog Blaževića.

Zelina - Hajduk 1:1 (0:1)

Gledatelja 4.000. Sudac: Andrej Burilo (Osijek). Strijelci: 0:1 Vršajević (29), 1:1 Fuček (56). Žuti kartoni: Kranjčec, Brlečić, Fuček (Zelina), Vršajević (Hajduk).

ZELINA: Kranjčec, Kristić, Mladiček, Šimek, Melnjak, Brlečić, Grgec, Mesec, Trojak (od 76.  Medved), I. Kiš, Fuček (od 90. Nikolić).

HAJDUK: Blažević, Lima, Maloča, Milović, Jozinović, Radošević, Milić, Vršajević, Caktaš, Stojanović (od 88. Sušić), Maglica (od 74. T.Kiš). (tportal.hr, T. BILIĆ/Novi list)