Kup R. Meglaj Rimac: Puljanke zaustavljene u polufinalu

Ivana Đukić, Pula ČT (Snimio Danilo MEMEDOVIĆ)

Polufinalna utakmica Kupa Ružice Meglaj Rimac: Pula Črnja Tours – Kvarner 54:78 (9:20, 14:19, 12:24, 19:15).

Pulske košarkašice nisu uspjele kreirati iznenađenje, Kvarner se očekivano plasirao u finale Kupa Ružice Meglaj Rimac gdje će čekati boljeg iz ogleda Medveščaka i Trešnjevke. U prvoj polufinalnoj utakmici Final foura u Trnskom Riječanke su slavile s uvjerljivih 78:54 i tako došle u priliku da prvi put u povijesti napadnu naslov osvajačica nacionalnog Kupa, dok su Puljanke ionako na završnicu doputovale bez prevelikih nadanja, zadovoljne samim plasmanom među četiri najbolje ekipe.

Otpor koji su pulske igračice nastojale pružiti trajao je tek uvodnih pet minuta, rezultat 7:7 bio je posljednji egal na utakmici u kojoj Kvarneru ni u kojem segmentu nisu mogle parirati. U svakom pogledu Riječanke su bile učinkovitije, dobro su zatvorile pulske uzdanice pod košem (posebice Maju Ramljak), na drugoj strani zaredale nekoliko trica i već do poluvremena izgradile prednost od šesnaest poena. Bio je to odraz razlike u kvaliteti, te svođenje preostaliih dvadeset minuta na klasično odrađivanje posla, s tim da je pulski šut u trećoj dodatno zatajio, pa je razlika Kvarnera i dodatno rasla i narasla do konačnih ''plus 24''. (D. RAMIĆ-KOVAČIĆ)