Kup konfederacija: Talijani treći nakon penala

Nogometaši Italije osvojili su treće mjesto na Kupu konfederacija nakon što su boljim izvođenjem penala pobijedili Urugvaj s 3:2. Junak susreta bio je vratar Gianluigi Buffon koji je obranio čak tri jedanaesterca.

Nakon 90 minuta i produžetaka rezultat je bio 2:2. Za Urugvaj je dvostruki strijelac bio Edinson Cavani (58, 78), a za Italiju su zabili Davide Astori (24) i Alessandro Diamanti (73).

Italija je zadnjih deset minuta produžetaka imala igrača manje, jer je u 110. minuti crveni karton dobio veznjak Montolivo.

Večeras u ponoć po hrvatskom vremenu u finalu igraju Brazil i Španjolska u Rio De Janeiru.

URUGVAJ: Muslera - Maxi Pereira (6. Alvaro Pereira), Lugano, Godin, Caceres - Cristian Rodriguez (56. Gonzalez), Arevalo (107. Perez), Gargano - Forlan - Cavani, Suarez.

ITALIJA: Buffon - Maggio, Astori (96. Bonucci), Chiellini, De Sciglio - Candreva, De Rossi (70. Aquilani), Montolivo - El Shaarawy, Diamanti (83. Giaccherini) - Gilardino. (Hina)