Kup konfederacija: Španjolska - Urugvaj 2-1

Svjetski i europski prvak Španjolska pobijedila je 2-1 Urugvaj u prvoj utakmici skupine B Kupa konfederacija koji se održava u Brazilu, potvrdivši tako svoj status favorita na ovom natjecanju.

Španjolskoj je bilo potrebno svega 30 minuta za pobjedu nad Urugvajem. La Roja, koja je kontrolirala cijelu utakmicu, povela je u 20. minuti kada se lopta koju je ispucao Pedro odbila od Diega Lugana, a na 2-0 je u 32. minuti povećao Soldado.

Drugo poluvrijeme se igralo kao da se radi o prijateljskoj utakmici u kojoj su obje momčadi zadovoljne rezultatom 2-0, a onda je na 2-1 smanjio Luiz Suarez dvije minute prije kraja.

Druga utakmica u skupini B između Nigerije i prvaka skupine Oceanija Tahitija igra se u ponedjeljak u Belo Horizonteu.

Ovaj turnir FIFA-i služi kao test za pripreme Brazila za svjetsko prvenstvo iduće godine. Ovo je prva utakmica koja se igrala na stadionu Arena Pernambuco u Recifeu.

Također, zahvaljujući ovoj pobjedi Španjolska je ostala neporažena u zadnje 23 utakmice. Španjolska sljedeću utakmicu igra protiv Tahitija u četvrtak, a Urugvaj protiv Nigerije isti dan. (Hina)