Kup Hrvatske: Pljusak golova Novigrada

Elvis Beletić (11) i suigrači slave s navijačima prvi gol (J. PREKALJ)

Novigrad - Mladost Palinovec 5:0 (3:0)

Igralište Laco. Gledatelja 150. Sudac: Frković (Gospić) - 7. Pomoćnici: Radošević (Gospić) i Skender (Rijeka). Četvrti sudac: Perković (Rijeka). Strijelci: 1:0 Beletić (28), 2:0 Vrdoljak (30 - 11m), 3:0 E. Valenta (35), 4:0 Vrdoljak (52), 5:0 Tatar (65). Žuti kartoni: Kotiga, Mileusnić, Bojkić, E. Valenta (Novigrad), Fileš (Mladost).

NOVIGRAD: Beblek -, Kotiga 7 (od 71. Ragač 7), Mofardin 7,5, D. Valenta 7, Mileusnić 7, Tomašević 7, Bojkić 7, Mehmedagić - (od 33. E. Valenta 7), Tatar 7, Vrdoljak 8, Beletić 7,5.

MLADOST PALINOVEC: Marčec 5,5, Fileš 5, Baksa 5 (od 73. Z. Možek 5), Crikvenčić 5, Kovačić 5, Jalušić 5, M. Možek 5,5, Pasler 5, Mlinarec 5, Vadlja 5, Halić 5,5.

Nogometaši Novigrada bez problema su izborili nastup u 1. kolu Kupa Hrvatske nakon što su jučer pred svojim navijačima Mladost iz Palinovca podarili s pet "komada".

Deset minuta prije početka utakmice nad Lacom se spustio pljusak koji je svom silinom padao sljedećih pola sata. Čim je stao pljusak, počeo je pljusak golova. U 28. minuti Kotiga prodire po desnoj strani i ubacuje za Beletića koji, pored zbunjene obrane gostiju, pogađa za vodstvo domaćih. Slavlje se još nije stišalo kada sudac opravdano pokazao na kazneni udarac nakon prekršaja na Beletiću, a Vrdoljak je bio precizan s bijele točke. Odmah nakon toga Tomašević se našao "oči u oči" s golmanom, ali je dva puta pucao točno u njega, a minutu kasnije Emanuel Valenta vara dvojicu igrača i pogađa za 3:0.

I u nastavku domaći igrači igraju silovito i u 52. minuti E. Valenta petom vraća loptu Vrdoljaku koji zakucava za 4:0. U 65. minuti Tatar, nakon nekoliko pokušaja sa 20 metara, konačno pronalazi put do gola i loptu smješta iza leđa nemoćnog Marčeca za konačnih 5:0 protiv simpatičnih gostiju. (G. JUGOVAC)

Jadran - Bobota Agrar 3:2 (2:2, 1:2)

Stadion SRC Veli Jože. Gledatelja 100. Sudac: Goran Brusić 7 (Čavle). Pomoćnici: Kezele (Rijeka) i Radić (Kastav). Strijelci: 0:1 Berarević (1'), 1:1 Tikas (6'), 1:2 Matijević (39'), 2:2 Sumić (63'), 3:2 Dujanić (100'). Žuti kartoni: Tikas, Užila, Drkić, Legović (Jadran), Matijević, S. Majher, Bošnjak (Bobota Agrar).

JADRAN: Petrušić 7, Užila 6 (od 46. Sumić 7), Banić 6 (od 46. Krizmanić 6,5), Grgurić 7, Tikas 6,5, Benčić 6, Legović 6, Drkić 6,5, Kepčija 6,5, Temaj 5,5 (od 46. Abuselyana 6,5), Dujanić 7,5.

BOBOTA AGRAR: Burcsa 6,5, Matijević 6,5 (od 108. Bilandžić -), Sr. Majher 6,5, Si. Majher 6,5, Kovač 6, Nađ 6,5, Šljokić 5,5 (od 71. Jocić -), Bošnjak 6,5, Malecki 6, Berarević 6,5, Erić 6.

Pola sata više od temeljnog dijela utakmice pretkola Kupa Hrvatske bilo je potrebno Jadranu i slavonskom četvrtoligašu Boboti Agrar da odluče tko će se od njih plasirati u šesnaestinu finala i time vjerojatno ugostiti atraktivnog prvoligaškog suparnika. Nakon što je 90 minuta susreta okončano s neodlučenih 2:2, što se prema prikazanom na terenu doima najpravednijim rezultatom, u desetoj minuti prvoga produžetka Porečani su povezali vrlo lijepu i što je najvažnije, učinkovitu akciju. Omar Abuselyana se oslobodio čuvara i odapeo lijevom nogom, vratar gostiju, nekada prvoligaški čuvar mreže Zadra i Cibalije, Davor Burcsa je taj pokušaj kratko izboksao, ali ravno pred noge najboljeg igrača utakmice Davida Dujanića koji je loptu bez problema smjestio u mrežu.

Porečani su time okrunili svoju bolju igru u drugom poluvremenu i u prvom produžetku, u odnosu na prvo poluvrijeme u kojem su bez odsutnih Baše, Ereiza i Đurića, imali dosta problema sa igrom. Međutim, trener Dean Mostahinić u nastavku je presložio postavu što je do kraja utakmice donijelo domaćinima daleko veću učinkovitost. (K. KLARIĆ)