Kup Hrvatske: Mladostaši slavili u Rovinju

Darko Nojić, kapetan Mladosti, probija blok Riječana (J. PREKALJ)

Finale Kupa Hrvatske za odbojkaše: Rijeka - Mladost 0:3 (25:27, 15:25, 12:25). Dvorana Gimnasium. Gledatelja 400. Suci: Zamaklar (Belišće) i Poropat (Rovinj).

RIJEKA: L. Lasić 2, Krmpotić 3, Jurišić 14, Hrabrov 7, Komosar 8, Lavić, Blagajić, J. Lasić 1, D. Lasić 2, Šušanj, Smiljanić (L), Jurčević (L).

MLADOST: Bogdanović 2, Marelić 2, Orešković 3, Nojić 10, Šimunić, Sedlaček 9, Strahija 2, Vujović 3, Šmitlehner 5, Zimakijević (L), Zelenika 10, Rendić 13.

Nakon što su u polufinalu pobijedili prvake Hrvatske Mladost Marinu Kaštela, odbojkaši zagrebačke Mladosti su u finalu nakon svega 80 minuta igre nadigrali Rijeku i naslijedili Rovinjce kao osvajači Kupa.

U dobro ispunjenoj dvorani Gimnasium finale odbojkaša, koje je igrano između dviju polufinalnih susreta Kupa za odbojkašice, ponudilo je neizvjesnost tek u početnom setu. Mladostaši su do završnice vodili s poenom, dva razlike, a onda su Riječani preokrenuli i poveli 22:19 da bi imali i dvije set lopte kod 24:22.

No, Zagrepčani su preko Sedlačeka, Nojića i Vujovića preciznim poenima okrenuli rezultat i nakon 30 minuta igre osvojili set.

Riječki otpor u drugom je setu slomljen nakon drugog tehničkog time outa na koji se otišlo pri vodstvu Mladosti 16:13. Boljom igrom Zagrepčani su do kraja seta prepustili suparnicima samo dva poena.

U trećem su setu Riječani odmah pali, Mladost je povela 11:2 i ubrzo su njeni igrači iz ruku predsjednika HOU-a Zdeslava Barača primili pobjednički pehar i medalje. (I. RADETIĆ)