Kup Hrvatske: Lokomotiva - Rijeka 0:1

Nogometaši Rijeke plasirali su se u polufinale Hrvatskog kupa nakon što su u Zagrebu slavili protiv Lokomotive s 1-0 pogotkom Romana Bezjaka u 65. minuti.

Branitelj naslova Rijeka u tvrdoj je utakmici na stadionu u Kranjčevićevoj uspjela proći Lokomotivu, doduše puno teže nego lani kada su Riječani u dvije utakmice četvrtfinala prošli dalje s ukupnih 8-1. Nakon iznimno nezanimljivoga prvoga poluvremena Rijeka je došla u vodstvo u 65. minuti pogotkom Slovenca Romana Bezjaka, koji je neometan s tri metra sproveo u mrežu ubačaj Leonarda Žute. U 74. minuti domaći igrač Ivan Fiolić je pogodio gredu u najvećoj prilici za domaćine.

Ranije su polufinale izborili Slaven Belupo, koji je na jedanaesterce izbacio Osijek, te Hajduk koji je slavio kod Zagreba (2-1). Zadnja četvrtfinalna utakmica između Intera i Dinama u Zaprešiću igra se 10. veljače 2016. godine.