Kostelic preuzeo vodstvo u Svjetskom kupu

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelic pobijedio je u nedjeljnom slalomu u Adelbodenu te je preuzeo vodstvo u ukupnom poretku Svjetskog kupa. Kostelic vodi i u poretku slalomaša.

Drugo mjesto pripalo je Austrijancu Marcelu Hirscheru (+0,26), a treci je bio njegov sunarodnjak Reinfried Herbst (+1,29).

Na slalomu u Adelbodenu Kostelic je dosad u svojoj karijeri dva puta bio na postolju, 2002. je bio na 2. mjestu, a prošle sezone je završio kao 3. To mu je druga pobjeda ove sezone u Svjetskom kupu, a ukupno 13. u karijeri. U zadnje cetiri utrke skupio je 325 bodova.

Od Kostelicevih konkurenata za ukupnu pobjedu u Svjetskom kupu treba reci da Norvežanin Aksel Lund Svindal nije vozio ovaj slalom, Benjamin Raich je odustao u prvoj vožnji, a Švicarac Silvan Zurbriggen je osvojio 10. mjesto.

Prva vožnja bila je kobna i za odlicne slalomaše poput Razzolija, Lizerouxa i Grangea, koji su svi odustali.

Preostala dva hrvatska predstavnika Dalibor Šamšal i Natko Zrncic Dim, koji su imali visoke startne brojeve, nisu uspjeli izboriti drugu utrku. Šamšal je završio na 38. mjestu, a Natko Zrncic Dim na 41.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Kostelic s 504 boda, a slijede Svindal s 435 te Zurbriggen s 421.