Kostelic pobijedio u slalomu

Hrvatski skijaš Ivica Kostelic pobijedio je u cetvrtak u slalomu Svjetskog kupa u Beaver Creeku ostvarivši 19. pobjedu u karijeri, a 12. u svojoj najjacoj disciplini.

Drugi je bio Talijan Cristian Deville (+0.14), trece mjesto pripalo je Austrijancu Marcelu Hirscheru (+0.48). Drugi hrvatski predstavnik Natko Zrncic Dim, koji je imao startni broj 57, nije uspio završiti prvu utrku.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Norvežanin Aksel Lund Svindal s 334 boda, a slijede Ted Ligety s 309, dok se Ivica Kostelic s 24. popeo na 9. mjesto sa 170 bodova.

Ovim uspjehom u slalomu Kostelic je popravio dojam sa sjevenoamericke turneje. U prethodnih šest utrka Kostelic je na samo dvije osvojio bodove, 2. prosinca bio je 19. u spustu u Beaver Creeku te 18. u veleslalomu prije dva dana.

Takoder, treba podsjetiti da je prije deset godina, 25. studenoga 2001. u Aspenu, sa startnim brojem 64 ostvario prvu pobjedu u Svjetskom kupu, slavivši u slalomu.

Sada slijedi povratak u Europu, u Val Gardeni su 16. i 17. prosinca na rasporedu super-G i spust.