Kostelic 10. u veleslalomu

Austrijski skijaš Philipp Schoerghofer pobijedio je u današnjem veleslalomu Svjetskog kupa u Hinterstoderu, a Ivica Kostelic osvojio je 10. mjesto (+0,67), te je zadržao uvjerljivu prednost u ukupnom poretku Svjetskog kupa.

Drugo mjesto pripalo je Norvežaninu Kjetilu Jansrudu (+0,17), a treci je bio Švicarac Carlo Janka (+0,20). Švicarac Didier Cuche bio je 6., a Norvežanin Aksel Lund Svindal osvojio je 8. mjesto.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Ivica Kostelic s 1.249 bodova, a slijede ga Cuche sa 725, Svindal ima 713, a Zurbriggen 703 boda. Sada je njegov najbliži pratitelj Didier Cuche koji zaostaje 524 boda.

Skijaše sada ocekuje Svjetsko prvenstvo u Garmisch-Partenkirchenu (od 8. do 20. veljace), a Svjetski kup se nastavlja utrkama superkombinacije i slaloma 26. i 27. veljace u bugarskom skijalištu Bansko.