Kosovo - Hrvatska 0-6

Hrvatska nogometna reprezentacija u kvalifikacijskoj utakmici za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine kao gost je u Skadru pobijedila Kosovo sa 6-0 (3-0).

Strijelac prva tri gola u prvom poluvremenu bio je Mario Mandžukić, u 6., 24. i 35. minuti, da bi u nastavku pobjedu potvrdili Matej Mitrović u 67., Ivan Perišić u 83. i Nikola Kalinić u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Pred 15.000 gledatelja na stadionu Loro Borici sudio je Fernandez Borbalan iz Španjolske.

Nažalost, i tijekom utakmice u Skadru s tribina se moglo čuti neprimjereno skandiranje dijela hrvatskih navijača pa postoji velika vjerojatnost za novu kaznu Međunarodnog nogometnog saveza (FIFA) HNS-u. Hrvatska je i prije početka kvalifikacija zbog rasističkog skandiranja navijača bila kažnjena igranjem dvije domaće utakmice bez gledatelja od kojih je zasad "odradila" jednu, pa je pitanje kako će sada reagirati Disciplinska komisija krovne nogometne organizacije.

U druge dvije utakmice 2. kola u našoj skupini H Turska i Ukrajina su igrali 2-2, dok je Island svladao Finsku sa 3-2.

Tako je Hrvatska na vrhu ljestvice s četiri boda, koliko ima i drugi Island, Turska i Ukrajina imaju po dva, a Finska i Kosovo po jedan bod.

Hrvatska će u 3. kolu u nedjelju gostovati kod Finske u Tampereu (18 sati).

Pregled rezultata kvalifikacijskih utakmica za Svjetsko nogometno prvenstvo 2018. i ljestvice skupina D, G i I.