Košarkaši Stoje i dalje gazde u gradu

Najbolji strijelac utakmice - Igor Premasunac (D. ŠTIFANIĆ)

Finale Kupa Krešimira Ćosića za Istarsku županiju: Pula 1981 – Stoja 60:82 (15:17, 15:20, 17:25, 13:20). Dvorana SC Mirna. Gledatelja: 200. Suci: Koraca (Poreč), Ivković (Pula), Đuraki (Pula).

PULA 1981: Sijamhodžić 6, Perdija, Zvjerac, Šoba 15 (1-1), Grašo 14 (3-3), Percan, Ćosić 7, Božić 10 (2-6), Vratarić, Kondić, Štifanić, Đugum 8 (1-3).

STOJA: Budisavljević 17 (1-1), Gustovarac 3, Bulešić 8 (2-6), Dasko 17 (2-2), Ivanković 6 (2-2), Tumpić 2, L. Buršić, Lešić, Pajković 5 (1-2), Veljović, Premasunac 24 (2-3), M. Buršić.

Tri poena: Pula 1981 5/20 (Šoba 2, Grašo, Čosić, Đugum), Stoja 8/24 (Budisavljević 4. Dasko 3, Gustovarac).

Košarkaši Stoje osvajači su Kupa Krešimira Ćosića za Istarsku županiju nakon što su u finalu u gradskom derbiju svladali Pulu 1981 rezultatom 82:60. Ljetne «kancelarijske« aktivnosti kojima je Pula 1981 osnažila svoj igrački kadar, dovevši između ostalog i Marina Đuguma sa Stoje, dale su naslutiti da su u gradu drevne Arene zapuhali neki novi košarkaški vjetrovi i da će ova sezona donijeti novog «gazdu u gradu», ali ako je suditi po ovoj utakmici to se neće dogoditi.

Na promjene u protivničkom taboru Vladimir Korošec odgovorio je uigranom petorkom i dobio prvi ovosezonski sraz protiv bivšeg suigrača Dalibora Mezulića. Dvojac Igor Premasunac i Nino Dasko bili su nerješive enigme za obranu Pule 1981, a usto je Stoja dobila i potrebnu injekciju s klupe u vidu mladog Edija Budisavljevića, povratnika iz Amerike. S druge strane, Đugum je «izgorio» u želji da se protiv bivšeg kluba pokaže u najboljem svjetlu, dok su se Bruno Šoba i Ante Božić pokazali kao dobra pojačanja, ali nedovoljno dobra da bi Pula 1981 u barem jednom trenutku uspjela na ovom susretu doći do poravnanja, o pobjedi da i ne govorimo.

U prvoj četvrtini još je domaćin nekako uspijevao držati rezultatski priključak (15:17), slična situacija bila je i u posljednjoj minuti druge četvrtine (30:31), a onda su prije odlaska na «veliki odmor» košarkaši Stoje napravili seriju 6:0 i više se nisu osvrnuli. Na kraju treće dionice bilo je već velikih «plus 15» (47:62), da bi u zadnjoj minuti trener Korošec na parket poslao mlade snage, a priliku je najbolje iskoristio Filip Gustovarac tricom sa sirenom za konačnih «plus 22». (I. CEROVAC)