Košarkaši Ghia Staffa izgubili od Crikveničana

David Ferenčić, Ghia Staff

Nakon što je lider prvenstva Škrljevo u Pazinu prije petnaestak dana s(p)retno osvojio bodove, minulog se petka jedva kroz ušicu igle provukla i druga momčad iz samog vrha ljestvice.

Ovoga puta domaćin Ghia Staff bio je još bliže uspjehu, ali je produžetak, nakon regularnih 72:72, bio definitivno prevelik teret za njihovu trenutnu pripremljenost, što je na kraju i omogućilo neuvjerljivim Kircima da utakmicu zaključe u svoju korist.

Počelo je obostrano rastrgano s podosta čudnih rješenja, a igru domaćih karakterizirao je veliki promet i mala zarada.

Naime, dobro su prekidali akcije, skakali, duplirali, osvajali lopte, ali je izostao bolji učinak u napadu iz bezbroj pokušaja. Jedini donekle mirne ruke bio je mladi Ferenčić koji je minutu prije isteka prvog perioda dobar učinak začinio tricom za minus jedan (9:10).

Početkom druge četvrtine gosti se odvajaju na dvoznamenkastu prednost (21:11) kad je uslijedilo buđenje Pazinjana.

Prešlo se iz zone na "čovjeka" čime se goste stavilo u podređeni položaj te je minutu prije kraja četvrtine Đerman košem donio i vodstvo (35:33).

Pobjednik se nije nazirao sve do posljednje minute. Tada Daus tricom dovodi domaćina na minus tri (69:63) i uvodi utakmicu u dramatičnu završnicu.

Povisili su gosti iz slobodnog bacanja 16 sekundi prije kraja na plus četiri (72:68), a u zadnjih deset sekundi Ante Ćus je pogodio tricu i dodatno bacanje i odveo utakmicu u produžetak.

U dodatnih pet minuta igre izostao je pravi odgovor iznemoglih pazinskih košarkaša.

Utakmica 14. kola A-2 lige - zapad: Ghia Staff - Crikvenica 76:84 (9:12, 26:23, 13:20, 24:17, 4:12). Dvorana Pazinskog kolegija. Gledatelja 80. Suci: Hadžić (Pula) i Barić (Novigrad).

GHIA STAFF: Đerman 17 (3-3), A. Ćus 6 (1-1), P. Ćus 3, Radolović, Fonović 12 (0-4), J. Ćus 13 (2-2), Daus 5, Jakus, Opašić 4, Ferenčić 14 (3-5), Hek 2 (0-2).

CRIKVENICA: Konjević 31 (2-2), Djak, Piškulić 2, Bešlija, Mandžuka 10 (1-2), Komadina 19 (9-11), I. Benić, Baričević, Deleut 4, Pjevač 3, N. Benić 15 (1-1).

Trice: Ghia Staff 5 (A. Ćus, P. Ćus, J. Ćus, Daus, Ferenčić), Crikvenica 9 (Konjević 3, N. Benić 2, Komadina 2, Pjevač, Mandžuka). (M. PILAT)