Kockasti donose 3 boda iz Tel Aviva

U susretu F skupine kvalifikacija za Europsko nogometno prvenstvo 2012. godine reprezentacija Hrvatske je u Tel Avivu pobijedila Izrael 2:1 (2:0). Oba gola za hrvatsku vrstu postigao je Niko Kranjcar. Prvog iz jedanaesterca u 36. minuti, a drugog pet minuta kasnije. Gol za Izrael zabio je Etay Shechter u 81. minuti.

U petak su odigrane druge dvije utakmice iz skupine. Grcka je u Ateni teškom mukom pobijedila Latviju 1:0. Pogodak odluke zabio je Vasilis Torosidis u 58. minuti. Identicnim rezultatom Gruzija je u Tbilisiju pobijedila Maltu 1:0, a strijelac je bio David Siradze u 90. minuti utakmice.

Ovom pobjedom Hrvatska je preuzela vodstvo na ljestvici sa sedam bodova, Gruzija i Grcka imaju po pet bodova, dok je Izrael cetvrti sa cetiri boda. Latvija ima tri, a Malta je na zacelju bez bodova. Iduci nastup Hrvatska ima 17. studenoga kada ce ugostiti Maltu.