Kipsang pobjednik maratona u New Yorku

Kenijac Wilson Kipsang pobjednik je ovogodišnjeg izdanja maratona u New Yorku, jedne od najpoznatijih i najmasovnijih maratonskih utrka na svijetu.

Kipsang je ciljem prošao u vremenu od dva sata, 10 minuta i 59 sekundi, a u samoj završnici je za četiri sekunde pretekao Etiopljanina Lelisa Desisu. Kipsang je prvi puta trčao u New Yorku, a on je i aktualni pobjednik maratona u Berlinu i Londonu. Treće mjesto je zauzeo još jedan Etiopljanin Gebre Gebremariam, dok je Kenijac Geoffrey Mutai, pobjednik dvaju zadnjih izdanja, završio kao šesti.

Kod maratonki je slavila Kenijka Mary Jepkosgei Keitany u vremenu od 2:25:07 sati ispred sunarodnjakinje Jemime Sumgong Jelagat (2:25:10) i Portugalke Sare Moreire (2:26:00).

U 44. izdanju maratona ulicama New Yorka danas je trčalo više od 50 tisuća trkača i trkačica. (Hina)