Kiel - Ciudad Real 39:34

U prvom susretu finala rukometne Lige prvaka Kiel je u Sparkassen-Areni pred 10.500 gledatelja pobijedio Ciudad Real 39:34 (18:12) i na uzvrat u Španjolsku putuje sa pet golova viška. Kiel su do pobjede predvodili Kavticnik (9/3), Jicha (9) i Karabatic (7), dok su najefikasniji igraci u španjolskim redovima bili Fernandez (8), Kallman (7) i Abalo (7). Hrvatski rukometaš Petar Metlicic nije se upisao medu Realove strijelce. Kiel i Ciudad su i prošle godine igrali u finalu, a naslov je pripao španjolskom sastavu. Ovoga puta, ako je suditi nakon prve utakmice, Nijemci su bliži trofeju. Bio je to dvoboj u kojem su momcadi igrale na mahove. Kiel je nekoliko puta imao veliku prednost, no Ciudad se uporno vracao. Njemacki sastav je utakmicu prelomio tek u završnih pet minuta kada je serijom 7:2 došao do solidne prednosti uoci uzvrata. Kiel je sjajno otvorio utakmicu i vec u devetoj minuti imao je pet golova viška (7:2). Medutim, Ciudad je posložio redove i do 17. minute je uspio izjednaciti rezultat (8:8). Kiel tada radi 4:0 i bježi na 12:8, no Španjolci se još jednom vracaju (13:11). Ipak u završnici prvog dijela Kiel je ubacio u višu brzinu i na odmor otišao sa velikih 18:12. U nastavak utakmice bolje su ušli gosti koje se vracaju na 19:21. U nastavku utakmice Ciudad je držao prikljucak, a u 54. minuti je stigao i do izjednacenja 32:32. Ipak u završnim minutama se probudio Omeyer i Kiel se uspio još jednom odvojiti za velikih pet golova viška.