Karlović osvojio turnir u Bogoti

Hrvatski tenisač Ivo Karlović osvojio je ATP turnir u Bogoti pošto je danas u finalu pobijedio Kolumbijca Alejandra Fallu sa 6-3, 7-6 (4) za sat i 19 minuta igre.
"Div sa Šalate" dobro je počeo meč i kod vodstva 2-1 napravio je "break" i tu je prednost bez većih problema zadržao i osvojio prvi set. U drugom setu obojica su uspješno držali svoje servise, pa je odluka pala u tie-breaku, a tu je uspješniji bio hrvatski tenisač. Karlović je ponovno odlično igrao na svoj servis, pa njegov protivnik u cijelom susretu nije došao niti do jedne prilike za break.

Karloviću, koji je nedavno imao ozbiljnih zdravstvenih problema, to je peti osvojeni turnir u karijeri. Posljednjeg je osvojio u Nottinghamu 2008. godine. (Hina)