Jug CO ostao bez naslova

Vaterpolisti dubrovačkog Juga CO poraženi su u finalnom dvoboju Lige prvaka u Beogradu protiv Crvene zvezde s 8:7 (2:2, 1:1, 2:2, 3:2). Susret je odigran u bazenu na Banjici, a sudili su pred 5000 gledatelja Caputti iz Italije i Travir iz Grčke.

Vaterpolisti Juga nisu uspjeli osvojiti naslov najbolje klupske momčadi Europe, u jubilarnom 50. finalu ovog natjecanja Crvena zvezda je pred 5000 svojih navijača bila bolja za jedan zgoditak - 8:7. Bila je to potpuno izjednačena utakmica u svim četvrtinama, koju je nakraju odlučio beogradski vratar Denis Šefik s ukupno 14 obrana. Jugu je poništen čisti zgoditak u prvom poluvremenu, no suci ipak nisu izravno odlučili pobjednika, već traljava završnica Dubrovčana. Nakon što je tri minute prije kraja Miho Bošković izjednačio na 7:7, u sljedećem napadu je Avramović postigao pobjednički zgoditak i donio Zvezdi prvi europski naslov. Dubrovčani su do isteka vremena imali tri prilike za izjednačenje, no upropastili su ih obranama Šefika i vlastitim pogreškama, te su motrali priznati poraz momčadi koju su glatko dvaput pobijedili na početku lige. Jug ostaje na tri naslova najbolje klupske momčadi Starog kontinenta, koje su Dubrovčani osvojili 1981., 2001., te 2006. godine.

CRVENA ZVEZDA: Šefik, Strahinja Rašović 2, Rađen 1, Ivošević, Milićević, Pijetlović 2, Avramović 1, Viktor Rašović 1, Ranđelović, Vapenski 1, Prlainović 1, Stojčić, Draksimović.

JUG CO: Bijač, Vranješ, Bošković 2, Janović 3, Joković 1, Azavedo, Marković, Bušlje, Karač, Dobud 1, Ivović, Macan, Nižić, Pavlović.

PETERCI: Jug CO-, Crvena zvezda-. REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jug CO 8/3, Crvena zvezda 8/5. (Hina)