Još tri odlicja za Istrane

Drugog dana juniorskoj i mladejuniorskog prvenstva Hrvatske u plivanju u 50-metarskom bazenu koje se održava na plivalištu Mladost u Zagrebu istarski predstavnici osvojili su još tri odlicja.

U prvom planu bila je mlada juniorka "Pule" Stefani Valkovic koja je nakon tri cetvrta mjesta prvog dana, danas osvojila dva odlicja, oba u utrci na 200 m ledno; srebro u mladejuniorskoj te broncu u juniorskoj konkurenciji. Uz srebro Paule Klunic na 50 m delfin koje je osvojila u petak, "Pula" trenutno na kontu ima tri medalje.

Isto vrijedi i za pulsku "Arenu". Mladoj juniorki Valery Švigir koja je prvog dana natjecanja osvojila dvostruki naslov na 50 m slobodno, danas se, kad je osvajanje odlicja u pitanju, pridružio i junior Dario Lackovic, koji je u utrci na 200 m slobodno osvojio broncano odlicje.

Juniorki "Pule" Pauli Klunic danas je pak u utrci na 100 m delfin bronca izmaknula za tri desetinke, a u A finalu i to na 50 m prsno plivala je i "Arenina" juniorka Andela Vrljic koja je zauzela peto mjesto, te junior "Poreca" Filip Zelic na 200 m ledno šesto mjesto.

Prvenstvo završava u nedjelju.

Rezultati, juniori,
200 m slobodno: 3. Dario Lackovic (A) 1:56.04; 200 m ledno: 6. Filip Zelic (Po) 2:13.97; 400 m mješovito: 11. Antonio Šterpin (A) 5:05.41, štafeta 4x100 m slobodno: 13. Porec (Anal Zambeli-Ljepovic, Filip Zelic, Paolo Brecevac, Filip ?idara) 3:51.59; mladi juniori, 400 m mješovito: 8. Antonio Šterpin (A) 5:05.41; juniorke, 50 m prsno: 5. Andela Vrljic (A) 35.52; 200 m ledno: 3. Stefani Valkovic (Pu) 2:26.34; 100 m delfin: 4. Paula Klunic (Pu) 1:07.59; 400 m mješovito: 8. Paula Klunic (Pu) 5:56.42; mlade juniorke, 200 m ledno: 2. Stefani Valkovic (Pu) 2:26.34.