Jelena Vukovic rekordno bacila disk

Jelena Vukovic, kao clanica Hrvatske atletske paraolimpijske reprezentacije, nastupila je na natjecanju u Stadtkanalu u Nizozemskoj u sklopu Zlatne lige, gdje je bacivši disk 26,72 metra osvojila zlatnu medalju i postavila novi hrvatski rekord. Ujedno, to je bio njezin najbolji rezultat u dosadašnjoj sportskoj karijeri, a preko 26 metara disk nije bacila od 2004. godine. Još jedno prvo mjesto Vukovic je osvojila bacivši kuglu 8,16 metara. Ove godine po prvi put u povijesti održava se Zlatna liga za osobe s invaliditetom. Prvo natjecanje i ujedno Hrvatsko državno prvenstvo održano je u Rijeci krajem svibnja, dok je drugo bilo pocetkom lipnja u Duisburgu u Njemackoj. Ondje je Vukovic osvojila dva druga mjesta, i to u bacanju kugle - 8,21 metar, što je njen najbolji rezultat u ovoj godini, i diska - 25,04 metara, što je njen najbolji rezultat u zadnjih tri godine.