Ivica Kostelic peti u Soeldenu

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelic osvojio je peto mjesto na prvoj ovosezonskoj utrci veleslaloma u Svjetskom kupu, koja je odražana u austrijskom Soeldenu u nedjelju, s vremenom 2:23.16 i zaostatkom od 1.16 iza prvoplasiranog Amerikanca Teda Ligetyja (2:22.00).

Drugi je u Soeldenu bio Francuz Alexis Pinturault s vremenom 2:22.29, a treci Austrijanac Philipp Schoerghofer (2:22.55).

Nakon što je prvu vožnju zbog jedne vece pogreške u prvom dijelu staze završio na 18. mjestu sa 1.70 sekundi zaostatka iza najbržeg Ligetyja, Kostelic je dugo imao najbolje vrijeme u drugoj vožnji. Od njega je tek brži bio Francuz Alexis Pintaurault, koji je prvu vožnju završio na 4. mjestu., a onda i preostala trojica. No, najbolju drugu vožnju odvozio je Kostelic i da nije bilo tako lošog plasmana u prvoj vožnji sigurno bi završio na pobjednickom prijestolju.

Naš drugi skijaš Dalibor Šamšal nije uspio završiti prvu vožnju u Soeldenu. (Hina/AFP)