Ivica Kostelić 11. u Soeldenu, pobijedio Ted Ligety

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić zauzeo je 11. mjesto u veleslalomu, prvoj utrci sezone Svjetskog kupa, koji se u nedjelju vozio u Soeldenu s vremenom 2:01.87 i zaostatkom od 2,37 sekunde za pobjednikom Amerikancem Tedom Ligetyjem (1:59.50).

Drugo mjesto pripalo je Francuzu Alexisu Pintauraultu (2:00.29), a treće pobjedniku Svjetskog kupa Austrijancu Marcelu Hirscheru (2:00.52). Ovim današnjim rezultatom Kostelić je osvojio 24 boda i nalazi se na 11. mjestu i u poretku veleslalomaša i u ukupnom poretku.

Kostelić je 11. mjesto podijelio s Francuzom Thorom Blondinom Marmillodom. Drugi hrvatski predstavnik na današnjoj utrci Filip Zubčić nije se plasirao u drugu vožnju jer je prvu završio na 58. mjestu. (Hina)