Italija u finalu

Nogometna reprezentacija Italije plasirala se u finale Europskog prvenstva u Poljskoj i Ukrajini nakon što je u polufinalnom ogledu u Varšavi pred 56.000 gledatelja pobijedila Njemacku 2:1 (2:0).

Junak utakmice bio je napadac Manchester Cityja Mario Balotelli koji je zabio oba gola za Azzurre: prvi u 20. minuti na asistenciju Antonija Cassana, a drugi u 36. minuti nakon odlicnog dodavanja Riccarda Montoliva. Utješni gol za Njemacku zabio je Mesut Ozil iz kaznenog udarca u drugoj minuti sudacke nadoknade.

Italija ce u finalu prvog srpnja u Kijevu igrati protiv Španjolske koja je u srijedu u Donjecku nakon boljeg izvodenja jedanaesteraca pobijedila Portugal 4:2. U finalu ce se tako igrati dvije reprezentacije iz skupine C u kojoj je igrala Hrvatska.

Italiji je ovo treci plasman u finale europskih prvenstava. U dosadašnja dva imala je polovican ucinak - 1968. je u završnom ogledu pobijedila Jugoslaviju, dok je 2000. u finalu izgubila od Francuske.