Istranima tri seniorska naslova

Istarski kickboxeri osvojili su 16 medalja od cega tri naslova seniorskih prvaka Hrvatske na državnom prvenstvu u full contactu za seniore i semi contactu za juniore održanom u sesvetskom Sava centru.

Titule seniorskih državnih prvaka osvojili su Vanja Radetic (King, Porec) do 48 kg u ženskoj, te Mirsad Ahmeti do 57 kg i Bojan Miškovic do 86 kg (oba Budokai, Rovinj) u muškoj konkurenciji.

Na seniorskom prvenstvu u full contactu od ostalih Istrana naslove viceprvaka Hrvatske osvojili su Edin Brkicevic do 86 kg (Trojan Istra, Pula) koji je u finalu izgubio od Bojana Miškovica, te Boris Miškovic do 91 kg (Budokai, Rovinj), dok su se broncanim odlicjima okitili Manuel Smoljan (Budokai, Rovinj) i Ivan Bilic (Trojan Istra), oba do 86 kg, Mirzet Bajraktarevic do 81 kg, Slobodan Zrilic + 91 kg (oba King) i Marko Calic do 91 kg (Budokai, Rovinj).

Na juniorskom prvenstvu najuspješniji su od Istrana bili Katarina Cukaric do 65 kg (Budokai, Labin) i Neven Gerencir do 57 kg (Lav, Pula) koji su osvojili srebra, dok su se Emily Vitasovic do 60 kg, Doris Vitasovic do 65 kg (obje Lav, Medulin), Marino Faraguna do 57 kg i Almir Hodža do 69 kg (oba Budokai, Labin) okitili broncama.