Istra 1961 – Zagreb 2:1

Puljani su u derbiju zacelja, susretu 6. kola Prve HNL na Kantridi potpuno zasluženo svladali «Zagreb» upisavši tako drugu prvenstvenu pobjedu. Golovima Asima Šehica Verudeži su došli do vrlo važna tri boda koja su borbenošcu i prikazanom igrom u cijelosti zaslužili. Poslavši na travnjak «radnu momcad» koja je dobila bitku na sredini terena Puljani su preko Traorea i Šehica u napadu našli nacina da dodu do druge pobjede.

Asim Šehic je pogotke postigao iz jedanaesterca u 18. minuti nakon prekršaja vratara Škorica nad Traoreom i u 60. minuti nakon progravanja Švrljuge. Vugrinec je iz jedanasterca izjednacio pocetno vodstvo Verudeža. Ovim je pogocima Šehic sa 6 pogodaka zasjeo na prvo mjesto liste strijelaca u Prvoj HNL.

- Ovo nam je vrlo znacajna pobjeda koja nam daje mirnocu u predstojecoj stanci kako bi se mogli pripremiti u miru za nastavak prvenstva. Mislim da smo potpuno zasluženo pobijedili momcad Zagreba koja sigurno nije tako loša kako bi se dalo zakljuciti prema prvenstvenoj ljestvici. Mi smo uoci susreta ciljano išli na to da postavimo "radnu momcad" kako bi agresijom zavladali sredinom terena u cemu smo i uspjeli, rekao je na kraju utakmice pomocni trener "Istre 1961" Valdi Šumberac.

Stadion Kantrida. Gledatelja: 250. Sudac: Ante Vucemilovic (Osijek) - 7. Pomocnici: Conjar, Grgic (svi Osijek). Strijelci: 1:0 Šehic (10 – 11m), 1:1 Vugrinec (18 – 11m), 2:1 Šehic (60). Žuti kartoni: Šehic (Istra 1961), Škoric, Jugovic (Zagreb).

ISTRA 1961: Lisjak 6,5, Markovic 6,5, Pauletic 6,5, Barišic 6,5, Kacic 7, Andelkovic 6,5, Mašic 7 (od 80. Tadic), Švrljuga 7 (od 88. Prelcec), Traore 7,5, Okic 7 (od 75. Roce), Šehic 7,5.

ZAGREB: Škoric 6,5, Jurendic 5,5, Oršulic 5, Ivankovic 6, Pejic 6, Abdurahimi 6, Jugovic 6, Šovšic 5,5, Grgic 5,5 (od 66. Špicic), Vugrinec 6,5, Krstanovic 5 (od 46. Novosel 6). (R. C. - S. R.)