Istra 1961 u prijateljskom ogledu s Rovinjcima

Hrvoje Mili, Istra 1961 (M. MIJOŠEK)

Rovinj i Istra 1961 završili su prijateljsku utakmicu u Rovinju rezultatom 0:6. Na žalost Puljana, nesreća se u ovim pripremnim utakmicama zalijepila za njih jer se, nakon dobre igre, u 86. minuti u gužvi pred svojim vratima ozlijedio Jerković koji je uz liječničku pomoć morao napustiti teren. To je već osmi igrač koji se ozlijedio "zeleno-žutima" u tri prijateljske utakmice igrane u ovoj dvotjednoj prvenstvenoj stanci.

Trener Istre 1961 Igor Pamić bio je zadovoljan nastupom svojih igrača i igrom, ali se ponovno osvrnuo na pegule s ozljedama.

- Ova nam je utakmica poslužila da se igrači dobro istrče i usto podese nišanske sprave. Stvorili smo dosta prilika za gol od kojih smo šest i realizirali. Pristup mojih igrača u ovom susretu bio je na zavidnoj visini, što potvrđuje i rezultat protiv solidnog rovinjskog trećeligaša,  zaključio je Pamić.

Rovinj - Istra 1961 0:6. Igralište Valbruna III. Gledatelja 100. Sudac: Zoran Mijatović (Pula). Pomoćnici: Živolić (Rovinj) i Mandić (Pula). Strijelci: 0:1 Aganović (1'), 0:2 Bačelić Grgić (31'), 0:3 Križman (45'), 0:4 Badrov (47'), 0:5 Dadić (80'), 0:6 Sivonjić (83').

ROVINJ: Orbanić, Krijan, L. Budicin, Pavić, Berišić, Batelić, A. Barlecaj, Baša, Puh, Tanković, Škiljan; 2. poluvrijeme: Starčić, Načinović, Qosa, Mravunac, Čosić, Romić, Sošić.

ISTRA 1961: Prskalo, Sušić, Čagalj, F. Budicin, Milić, Blagojević, Pamić, Aganović, Bačelić-Grgić, Roce, Križman; 2. poluvrijeme: Radošević, Dadić, Jereb, Badrov, Antolić, Ivanović, Sivonjić, Jerković, Prgomet, Magić, Hadžić. (Ivica RADETIĆ)