Istra 1961 slavila kod Dragovoljca s 1:0

Sjajna večer Antonija Ježine i trenutak nadahnuća Dejana Radonjića donijeli su Istri 1961 tri boda na gostovanju kod Hrvatskog dragovoljca. Prvi je obranio apsolutno sve, a drugi je pokazao zbog čega ga smatraju apsolutnim otkrićem sezone.

Početak utakmice ponudio je žustru igru s obje strane.

Sredinom prvog dijela Istra je bila dojmljiviji suparnik, dok je Dragovoljac vrebao prilike za brze protunapade. U 34. minuti konačno je pao prvi gol. Vižljasti Jo izborio se za prostor pored Šime Gregova i skuhao opasnost koju su domaći otklonili izbacivanjem lopte izvan granica igrališta. Miličević je izveo aut do Radonjića u srcu kaznenog prostora, a ovaj je iskoristio svoju impozantnu snagu i moć, ogradio se i zakucao loptu u mrežu sa sedam-osam metara - 0:1.

Samo pet minuta kasnije domaći su došli na centimetar do izjednačenja. Bomba Darija Tomića iz slobodnog udarca s desne strane kaznenog prostora prohujala je pokraj "živog zida" i nemoćnog Ježine. Srećom po Puljane, lopta je zatresla prečku i odbila se u polje. Kraj priče označio je drugi žuti karton za Brtana u 70. minuti. S igračem manje u polju Dragovoljac nije imao previše prilika da se vrati u utakmicu. Doduše, palo je nekoliko udaraca, no Ježina je sve pohvatao bez puno problema. (Davor PETROVIĆ, D. KRAJAČ/CROPIX)

Utakmica 3. kola Prve HNL: Hrvatski dragovoljac - Istra 1961 0:1 (0:1). NSC Stjepan Spajić. Gledatelja: 1.500. Sudac: Domagoj Vučkov (Rijeka) - 7. Pomoćnici: Kezele (Rijeka) i Crnčić (Vrbovec). Strijelac: 0:1 Radonjić (34'). Žuti kartoni: Brtan (Hrvatski dragovoljac), Uzelac, Jo (Istra 1961). Crveni karton: Brtan (70'- drugi žuti).

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Čović - Kluk, Špehar, Gregov (od 46. Komorski), Tomić - Brtan , Živković (od 46. Ljubičić) - Jazvić,  Sivonjić , Jakšinić  - Doležal (od 58. Zlatar ).

ISTRA 1961: Ježina - Uzelac , Budicin , Obšivač , Woon - Batarelo, Blagojević , Križman  - Jo (od 67. Franjić ), Radonjić (od 78. Sačer ), Miličević (od 89. Ottochian).