Istra 1961 poražena u Zaprešiću

Ivan Zgrablić (Istra 1961) i Ante Budimir (Inter) (R. GORŠIĆ/CROPIX)

Gostovanje kod Intera nije ponudilo niti jedan razlog za zadovoljstvo igračima Istre 1961. Štoviše, da na golu nisu imali raspoloženog Andreja Prskala, Puljani su mogli napustiti Zaprešić s puno težim porazom. Prva prijetnja stigla je nakon pet minuta igre, kad je Slavko Blagojević faulirao Mirka Kramarića na više od trideset metara od gola gostiju. Ambiciozni udarac Mateja Bagarića nije predstavljao preveliki problem za Prskala, no problem je nastao kad su Puljani pokušali izaći u polje. Nesmotreno dodavanje na desnom rubu kaznenog prostora presjekao je Hrvoje Plazanić koji je odmah uposlio odlično postavljenog Mislava Oršića. Srećom po goste, Prskalo je sjajnom reakcijom spasio siguran gol.

Nešto kasnije obrana Istre 1961 još jednom je uhvaćena na spavanju, s tim da se ovoga puta otvorio prostor za Antu Budimira, jedinog Interovog igrača iz selekcije MAXtv Prve lige. Prskalo je bio nemoćan kad je sijevnula ljevica Mirka Kramarića s dvadeset metara - 1:0.

U 20. minuti Istra 1961 konačno je složila kvalitetnu akciju. Goran Roce probio je lijevi bok nakon duplog pasa s Hrvojem Milićem i uputio oštar centaršut u srce kaznenog prostora, a tamo je Bagarić u zadnji tren skinuo loptu s glave Sandija Križmana. Na drugoj se strani Budimir othrvao naletima Fausta Budicina i Ivana Zgrablića, izbivši sam pred Prskala. Na sreću Puljana, njegov lob bio je nekoliko centimetara previsok, pa je lopta liznula prečku i zatresla vanjski dio mreže.

Puljanima je nedostajalo konkretnosti u završnici akcija, no činilo se da ipak polako stežu obruč oko suparnikovog kaznenog prostora. Taj dojam trajao je sve do 65. minute. Tada su domaći uhvatili malo zraka i prebacili igru na suprotni dio terena. Akcija je trajala više od pola minute i nije mirisala na pretjerano veliku opasnost. Međutim, lopta je čudno odskočila nakon udarca Josipa Milardovića s ruba šesnaesterca i prevarila Prskala - 2:0. (Davor PETROVIĆ/NL)

Inter - Istra 1961 2:0 (1:0). Stadion SRC Zaprešić. Gledatelja: 250. Sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac) Pomoćnici: Pataki (Đakovo) i Berger (Osijek). Strijelci: 1:0 Kramarić (18'), 2:0 Milardović (66').

INTER: Santini - Plazanić, Herceg, Bagarić, Čeliković, Milardović, Mlinar (od 89. Blažević), Šarić, Oršić  (od 73. Vujcic), Kramarić, Budimir (od 80. Jurić).

ISTRA 1961: Prskalo - Sušić, Zgrablić, Budicin, Milić - Anđelković (od 77Bačelić Grčić), Blagojević (od 73. Prelčec), Aganović (od 84. Prgomet), Pamić, Roce - Križman.