Istra 1961 – Pomorac 2:1

U prijateljskom susretu odigranom na "Drosini" Istra 1961 je s 2:1 pobijedila Pomorac iz Kostrene.

Premda su na terenu bili potpuno drugi igrači, ulazak Istre 1961 u susret podsjetio je na onaj na Kantridi. Poprilična doza neorganiziranosti kumovala je pogotku Datkovića u četvrtoj minuti, da bi već minutu kasnije Mršić pobjegao Zgrabliću koji ga je bio primoran srušiti na rubu kaznenog prostora i sudac Vidulin ga je opravdao poslao na prijevremeno tuširanje. Trebalo je proći neko vrijeme da domaći igrači povežu konce svoje igre, a onda je u 30. minuti Radonjić nakon male majstorije poravnao, da bi četiri minute prije kraja prvog dijela ubačaj Milićevića glavom u mrežu produžio Sačer za 2:1.

Ispostavilo se da je to bio i posljednji pogodak na utakmici, jer premda je Paminjo u nastavku na teren poslao udarnu postavu, razlika u kvaliteti između prvoligaša i drugoligaša nije se pretočila u uvjerljiviju pobjedu Istre 1961.

Prijateljska nogometna utakmica: Istra 1961 – Pomorac 2:1 (2:1). Gradski stadion "Aldo Drosina". Gledatelja: 300. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar). Pomoćnici: Mijatović i Vazgeč (oba Pula). Strijelci: 0:1 Datković (4'), 1:1 Radonjić (30'), 2:1 Sačer (41'). Žuti kartoni: Muminović, Žeželj (Pomorac). Crveni karton: Zgrablić (5' – prekršaj posljednjeg čovjeka obrane).

ISTRA 1961 (prvo poluvrijeme): Brkić, Zgrablić, Graf, Woon, Miličević, Jurčević, Batarelo, Batelić, Franjić, Sačer, Radonjić.

ISTRA 1961 (drugo poluvrijeme): Ježina, Čagalj, Obšivač, Budicin, Uzelac, Hadžić, Blagojević, Jo, Pilipović, Havojić, Križman.

POMORAC (prvo poluvrijeme): Sluga, Turkalj, Čuturilo, Muminović, Prelčec, Pejanović, Labudović, Mršić, Datković, Foniqi, Grujević.

POMORAC (drugo poluvrijeme): Srok, Rudan, Collins, Mance, Polić, Prelčec (od 55. Prijić), Labudović (od 83. Žeželj), Grujević (od 83. Benić), Damiš, Mujić, Živulić. (I. CEROVAC; snimio D. ŠTIFANIĆ)