Istra 1961 mogla i teže stradati

Utakmica 7. kola Prve HNL: Hajduk - Istra 1961 2:0 (2:0). Gradski stadion Poljud. Gledatelja: 8.000. Sudac: Fran Jović (Zagreb). Pomoćnici: Modrić i Pušić (oba Zagreb). Strijelci: 1:0 Erceg (5'), 2:0 Vlašić (31' - 11m). Žuti kartoni: Savvas, Pešić (Hajduk), Čuljak, Puclin, Hadžić, Maksimović, Prelčec (Istra 1961).

HAJDUK: Stipica, Tudor, Carbonieri, Lopez, Fomitschow, Kožulj (od 86. Šehić), Radošević, Savvas (od 77. Bašić), Said, Vlašić (od 70. Pešić), Erceg.

ISTRA 1961: Ivušić, Grujević (od 46. Maksimović), Hadžić, Bertoša, Čuljak, Kokorović (od 79. Prelčec), Puclin, Kitanovski, Gotal, Ofosu, Matjaž (od 72. Jelavić).

Nogometaši Istre 1961 nastavljaju nizati poraze u tekućoj prvoligaškoj sezoni. Peti u sedam odigranih kola upisali su na Poljudu gdje je Hajduk bio dominantan tijekom svih 90 minuta te su na kraju Puljani još i dobro prošli sa samo dvije lopte u svojoj mreži. Ostaje mali žal što su "zeleno-žuti" prerano kapitulirali, već u petoj minuti, a još više što su oba pogotka primili nakon svojih pogrešaka, no razlika u kvaliteti između ove dvije momčadi u ovom je trenutku prevelika i konačni rezultat samo je potvrda toga. Puno više od poraza koji je gurnuo Istru 1961 na posljednju poziciju na ljestvici, trenera Darka Raića Sudara može zabrinuti blijeda predstava njegovih pulena, ali i činjenica da su čak trojica, Čuljak, Puclin i Prelčec, dobila treći žuti karton zbog čega na njih neće moći računati u sljedećem kolu. (I. CEROVAC)