Hrvatskoj drugi turnir u tjedan dana?

Polufinale "Efes Pilsen cupa": Hrvatska - Letonija 96:81 (24:18, 22:21, 29:23, 21:19). Atatürk dvorana.

HRVATSKA: Ukic 17, Kus 12, Popovic 13, Vujcic 11, Rozic 12, Planinic, Stojic 2, Banic 12, Nicevic 4, Kasun 13, Prkacin, Loncar.

LETONIJA: Helmanis 2, Vitois, Skele 13, Blums 5, Valters 8, Janicenoks 6, Biedrins 8, Berzins 13, Kalve 7, Freimanis, Stalbergs 6, Kambala 13.

Hrvatska košarkaška reprezentacija igrat ce u finalu "Efes Pilsen cupa" koji se od srijede igra u Ankari. Nakon pobjede u skupini protiv Turske i Njemacke, Hrvatska je danas u polufinalu pobijedila i Letoniju 96:81, ostvarivši tako petu uzastopnu pobjedu u pripremnim utakmicama, ukupno šestu uoci Eurobasketa u Poljskoj od 7. do 20. rujna. Usto, nakon prošlotjednog trijumfa na turniru u njemackom Bambergu Hrvatska je u prilici osvojiti drugi turnir u tjedna dana.

Izuzev pocetnik 1:0 za Letoniju, Hrvatska je u prvom poluvremenu cijelo vrijeme držala konce igre u svojim rukama. Prosjecna prednost u prvoj cetvrtini bila je sedam poena, a najvecu razliku imali su Repešini izabranici pri kraju prve dionice, kada je Vujcic pogodio za "plus devet" (24:15). Odmah na pocetku druge cetvrtine Letonija je prividno zaprijetila smanjivši na 24:21, te pred kraj poluvremena košem Berzinsa za 39:37. Serijom 7:2 koju je na isteku 20. minute zakljucio Banic Hrvatska je poluvrijeme završila s prednošcu od sedam poena razlike (46:39).

Za manje od minute igre u drugom poluvremenu Letonija je postigla sedam poena za redom za prvo izjednacenje na utakmici - 46:46. Koševima Kasuna, Rozica i Kasuna Hrvatska se opet odlijepila na "plus osam" (54:46), a nakon tri poena Skelea novom 6:0 serijom povecala prednost na 12 poena (61:49). Bio je to pocetak kraja za Letoniju koja je do kraja utakmice konstantno zaostajala više od 15 poena. U tri navrata Hrvatska je vodila s 19 poena razlike, a Letonci su na kraju poraz sveli na "minus 15".