Hrvatski rukometaši uvjerljivi protiv Nizozemske

(Ž. Hajdinjak/CROPIX)

Utakmica 1. kola 1. skupine kvalifikacija za Europsko prvenstvo rukometaša 2016. godine u Poljskoj: Hrvatska - Nizozemska 35:24 (17:10). Dvorana OŠ "Fran Galović" u Koprivnici. Gledatelja 2000. Suci: Novikov i Perepllitski (Ukrajina).

HRVATSKA: Alilović, Ivić, Pešić, Stepančić 4, Kopljar 4, Vori, Gojun, Raković 4 (3), Karačić 2, Bičanić 4, Štrlek 3, Čupić 6 (2), Musa, Ninčević 1, Slišković 6, Cindrić 1.

NIZOZEMSKA: Ravensbergen, Verjans 2, Remer 3, Leenders 3, Sulemann, Miedema 4, Sluijters, Steins, Shagen 6 (2), Tadei, Van Shie 4, Adams 1, Van Dam, Boomhouwer 1, De Raad.

Isključenja: Hrvatska 6, Nizozemska 6 minuta. Sedmerci: Hrvatska 5 (5), Nizozemska 2 (2).

Hrvatska reprezentacija je očekivano sigurno kročila u kvalifikacije za Europsko prvenstvo u Poljskoj 2016. godine i pred napunjenim koprivničkim tribinama potopila Nizozemsku. Osim početnih nekoliko minuta, kad su gosti kako-tako održavali korak, sve ostalo je prteklo u hrvatskom znaku.

Pod okriljem svog pouzdanog vratara Mirka Alilovića Hrvatska je već do poluvremena stekla obilnu prednost napunivši do vrha mrežu Nizozemaca. Raspoloženi vratar iz sastava izbornika Slavka Goluže je u prvih 30 minuta nanizao čak deset uspješnih intervencija i pritom je itekako obezglavio "oranje" u napadu. Hrvatska je bila postavljena u obranu "6-0" iz koje je nakon dobrih Alilovićevih obrana išla u djelotvorne napade. Poslije dva izjednačenja rezultata na samom početku sve je proteklo u znaku domaćina, prednost je iz minute u minutu samo rasla. Gosti u jednom razdoblju nisu više od pet minuta mogli postići pogodak, pa su zadovoljni koprivnički gledatelji na semaforu vidjeli rezultat 11:4. Igra je nastavljena u istom tonu, bilo je samo pitanje kolikom će razlikom Golužini izabranici slaviti.

Idući suparnik hrvatskim reprezentativcima bit će Turska, utakmica je na rasporedu u nedjelju od 15 sati u Ankari. Turci su kvalifikacije otvorili očekivanim porazom od Norvežana (36:27). (I. D.)