Hrvatski rekord Andree Ivančević na 60m prepone

Hrvatska atletičarka Andrea Ivančević na "Gugl Indoor 2014" dvoranskom mitingu u austrijskom Linzu pobijedila je u utrci na 60 metara s preponama pritom postavivši novi hrvatski rekord s rezultatom 8.17.

Ivančević je tako u Linzu popravila svoj dosadašnji državni rekord za dvije stotinke i približila se na samo stotinku do norme za Svjetsko dvoransko prvenstvo, koje će održati u poljskom Sopotu od 7. do 9. ožujka.

U istoj utrci nastupila je i Ivana Lončarek koja je osvojila četvrto mjesto s rezultatom 8.35.

U Linzu su još nastupili u A finalu utrke na 60 metara Luka Šakota, koji je pobijedio s rezlutatom 6.81, što je njegov novi osobni rekord, dok je Zvonimir Ivašković u istoj utrci zauzeo drugo mjesto također s osobnim rekordom od 6.86.

Šakota i Ivašković nastupili su i na 200 metara, Ivašković je i u ovoj utrci došao do novog osobnog rekorda te s 21.83 zauzeo treće mjesto, dok je Šakota bio 14. sa 22.73. U istoj utrci nastupio je i Mateo Ružić koji je bio šesti sa 22.13. (Hina)