Hrvatske rukometašice izborile OI

Hrvatske rukometašice plasirale su se na Olimpijske igre u Londonu, nakon što su danas u posljednjem kolu kvalifikacijskog turnira u Guadalajari pobijedile Španjolke s 23:22 (12:10). Tako su prvi put izborile nastup na olimpijskim igrama. Uz Hrvatsku, plasman na OI izborile su i Španjolke.

U vecem dijelu prvog poluvremena utakmica je bila u "egalu" i tek su se pred kraj Hrvatice odvojile na dva gola prednosti (12:10).

U vecem dijelu drugog poluvremena hrvatske su rukometašice odlicno igrale u obrani i Španjolke su za 19 minuta postigle samo cetiri gola, pa je Hrvatska u 49. minuti vodila s 19:14. I kada se cinilo da ce Hrvatska bez problema do pobjede koja je vodi na OI, Španjolke su nanizale pet golova i dvije i pol minute prije kraja Hrvatice su imale samo pogodak prednosti (20:19). Ipak, u završnici golovima Penezic, Franic i Tatari Hrvatice su došle do pobjede vrijedne Igara.

Kod Hrvatske najbolje su bile Zebic s osam te Tatari i Franic s po cetiri pogotka. (Hina)