Hrvatska u finalu s Francuskom

Hrvatska rukometna reprezentacija plasirala se u finale pripremnog turnira u pariškom Bercyju. Izabranici izbornika Slavka Goluže u polufinalu su svladali Južnu Koreju 27:24 (12:14) te ih u sutrašnjem finalu, koje pocinje u 16.30 sati, ocekuje susret protiv starih rivala Francuza.

U drugom subotnjem polufinalu aktualni svjetski prvak i domacin pripremnog turnira, tempiranog uoci skorašnjeg pocetka Svjetskog prvenstva u Švedskoj (od 13. do 30. sijecnja), svladao je Argentince 30:27.

U utakmici protiv Korejaca hrvatski rukometaši pokazali su dva lica. U prvom poluvremenu Hrvatska je nakon pocetnog vodstva upala u krizu. Korejci su serijom stigli istekom prvoga poluvremena do vodstva od 11:7, a na odmor su Balic i društvo otišli s dva pogotka zaostatka.

U nastavku je to bila druga prica i veliki preokret Hrvatske koja je na krilima obrane 6:0 pocela topiti suparnicku prednost i krociti put prema pobjedi. Kljucni potez povukao je Balic koji je nepunih pet minuta prije kraja odveo Hrvatsku na tri pogotka prednosti (23:20), a odmah potom uslijedio je i pogodak Nincevica za "plus cetiri" što je bilo nedostižno za Korejce.

Polufinale pripremnog turnira u Parizu: Hrvatska - Južna Koreja 27:24 (12:14). Dvorana Bercy. Gledatelja: 14.000. Suci: Nordine Lazaar i Laurent Reveret (oba Francuska).

HRVATSKA: Šego, Maric 1, Balic 4, Duvnjak, Lackovic 3, Zrnic 5 (2), Kopljar 3, Vori 3, Gojun, Matulic 1 (1), Vukovic, Buntic, Valcic 2, Alilovic, Štrlek 3, Nincevic 2.

JUŽNA KOREJA: Chang-Woo, Yi-Kyeong 4 (1), Jae-Bok 1 (1), Hyo-Won 2, Su-Young 4 (1), Jung-Geu 4, Hwan-Sung 2, Shan-Yong, Duk-Jun 1, Chan-Young, Jae-Woo 3 (1), Yun-Suk 1, Dong-Myung, Ci-Yoel 2, Seung-Do, Seok-Won.Sedmerci: Hrvatska 3 (3), J. Koreja 4 (4). Iskljucenja: Hrvatska 8 minuta, J. Koreja 8 minuta.