Hrvatska U-19 reprezentacija bez EP-a

Hrvatska nogometna U-19 reprezentacija nije se uspjela plasirati na Europsko prvenstvo koje će se održati od 20. srpnja do 1. kolovoza u Litvi.

U susretu posljednjeg, trećeg kola skupine 4 Hrvatska je u poljskom Starogradu odigrala 1:1 protiv Španjolske, a za plasman na EP izabranicima Dinka Jeličića trebala je pobjeda. Hrvatska je povela golom Petra Brleka u 55. minuti, no 'mini furia' je u 77. minuti izjednačila, a strijelac je bio Moises Bardonado.

Hrvatska je na koncu osvojila drugo mjesto u skupini sa pet bodova, dva manje od Španjolske. Treća je bila Grčka sa dva boda, a posljednja Poljska s jednim bodom.

Osim Španjolske i domaćina Litve plasman na završnicu EP-a izborile su i Francuska, Portugal, Nizozemska, Gruzija i Turska. Pobjednika skupine 2 u kojoj vodi Švicarska ispred Srbije doznat ćemo u utorak. (Hina)