Hrvatska - Turska 1-1

Na startu kvalifikacija za SP 2018. nogometna reprezentacija Hrvatske u ponedjeljak je u Zagrebu protiv Turske odigrala 1-1.

Za Hrvatsku strijelac je bio Rakitić u 44. minuti iz penala, kojeg je izborio Modrić. Turci su u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremana izjednačili iz slobodnog udarca. Calhanoglu je pucao sa 25 metara, lopta je okrznula Perišića, promijenila je smjer i završila u mreži.

U preostalim susretima kvalifikacijske skupine I Finska i Kosovo su odigrali 1-1, a Ukrajina i Island također 1-1.

Zbog kazne utakmica je na stadionu Maksimir odigrana pred praznim tribinama. Sljedeću utakmicu u kvalifikacijama za SP 2018. Hrvatska igra 6. listopada u Skadru protiv Kosova. (Hina)