Hrvatska svladala Latviju u Umagu

Hrvatska rukometna reprezentacija zaključila je kvalifikacije za Europsko prvenstvo koje će se iduće godine održati u Danskoj pobjedom protiv Latvije 26:24 u susretu igranom pred 1.000 gledatelja u Umagu.

Ovom pobjedom hrvatska vrsta je osigurala prvo mjesto u skupini 1 i lakši ždrijeb na EP-u. Odabranicima izbornika Slavka Goluže za potvrdu 'jedinice' i bod je bio dovoljan, no pobjeda nije bila upitna premda su gosti sedam minuta prije kraja utakmice uspjeli izjednačiti na 23:23. Hrvatska je kontrolirala rezultat praktički cijelu utakmicu, a u 45. minuti je imala i šest golova viška (22:16). Tada je uslijedilo nepotrebno opuštanje što je Latvija iskoristila izjednačivši rezultat.

Ipak, u samoj završnici Hrvatska je ostvarila petu pobjedu u šest susreta. Ključnima su se pokazale obrane Pešića i pogodak Buntića za 25:23 tri minute do kraja. Najbolji igrači u hrvatskim redovima bili su Denis Buntić, Domagoj Duvnjak i Ivan Čupić sa po pet golova, dok je Ivan Peršić sakupio 11 obrana. U suparničkim redovima najbolji je bio Dainis Kristopans sa četiri gola.

REZULTATI 6. KOLA: HRVATSKA - Latvija 26:24 Večeras: Mađarska - Slovačka TABLICA: 1. HRVATSKA 6 5 0 1 161-135 10 2. Mađarska 5 3 1 1 131-122 7 3. Latvija 6 1 1 4 150-164 3 4. Slovačka 5 1 0 4 117-138 2 (Hina, snimila J. PREKALJ)